linnaeksursioonil.jpg

Foto: kursuslased linnaekskursioonil

11.-16. juulini osales kaks meie koolitajat Budapestis koolitusel "Brain-based learning: understand how students really learn".

Budapesti saabusime juba päeva varemgi ning nii oli meil hea võimalus ennast sisse seada, linnaga esmatutvus teha ning guljašisuppi proovida.

Kuigi olime ennast kohaliku transpordiga kurssi viinud - teadsime täpselt, millise hulga forintide eest bussipileti osta saame ning kust ja millal buss väljub - keeldus bussijuht meile siiski piletit müümast ning meid sõidutamast ning nõnda saabusime esimesele koolituspäevale superstaaridena taksoga. Kui juba kohale jõudsime, tutvusime teiste osalejatega ning moodustasime 5-liikmelise õpigrupi Tenerifelt, Küproselt ja Soomest tulnud inimestega. Tegime harjutusi, millega selgitasime välja grupi ja individuaalsed väärtused. Pärast lõunat oli ette nähtud jalgsimatk, millest suur osa kulus piletite ostmisele. Kuigi tegelikult pidi see kõik hinna sees olema. Ja siis seiklesime metroodega.

Igal koolituspäeval oli oma teema, õppisime kõike ise läbi tehes, teistega suheldes ning arutledes. Kuna osalesime koolitusel oma ettevõttest kahekesi, andis see hea võimaluse õhtul kogu koolituspäev omavahel läbi arutada ning lüngad täita.

Igal õhtul oli plaanis ka kultuuriprogramm: käisime ooperiteatris, muuseumites, linnaekskursioonidel ning koolltaja soovitatud väga vanas ja kuulsas spaas. Proovisime ära mitu erinevat guljaššsuppi ning struudlit ja osalesime ootamatult linnas toimunud streigil. 

Koolituselt saime palju kasulikke võtteid ja harjutusi, mida nii tundide ettevalmistamisel kui läbiviimisel arvestada ja kasutada.